Süs Köpeği Özellikleri

sus köpekleri


Süs köpeği özellikleri gereği birçok çeşidi bulunmaktadır ve evde beslenmesi için en ideal olan köpeklerdir.

Bu yazımızda apartmanda beslenmeye en uygun köpek cinsleri ve özelliklerinden bahsedeceğiz.

Süs Köpeği Beagle

Apartmanda beslenmeye en uygun köpeklerden biri Beagle cinsidir.

En çok tercih edilen köpeklerden biridir. Bu köpeklerin enerjik bir yapıları vardır. Beagle köpekleri, çok sevecen ve meraklı bir ırktır. Bu köpeklerin sosyal bir yapıları bulunur.

Mutlu olduklarında kuyruklarını sallamalarıyla tanınırlar. Bu köpeğe uzun yürüyüşler yaptırmanız gerekir ve kendine ait bir yaşam alanı bulunması gerekir.

süs köpeği
süs köpeği

Süs Köpeği Bug

Süs Köpeği Özellikleri Küçük ırklardan bir diğeri de Bug ırkıdır. Kendisini her zaman mutlu hisseden sahibine oldukça sadık bir köpektir. Havlamayı çok seven bir köpek değildir.

Diğer köpek türleriyle de çok iyi anlaşır. Oldukça kıskanç bir yapısı bulunur ve ilgiye muhtaç bir köpektir. Bu köpeklerin yaşam süresi 12-15 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

Bu köpekler, çok tüy dökerler fakat tüylerini temizlemek kolaydır.

Süs Köpeği Chihwahwa

Bir diğer köpek türü ise Chihwahwa türüdür. Oldukça küçük olan bu tür çok kibirlidir fakat hayat doludur.

Sahibi dışındakilere karşı agrasif bir tavırdadır. Sahibinin yüzünü yalamayı çok sever. Kızdırıldığı takdirde ısırma eğilimi çok yüksektir.

Evde beslenmeye çok uygun olan bu tür çocuklara uygun değildir. Soğuğa karşı çok duyarsız bir türdür. Soğuk havalarda üstüne bir şey giydirilmesi gerekir.

sus köpekleri
sus köpekleri

Cocker Spaniel Türü

Bir diğer köpek türü ise, Cocker Spaniel türüdür. Apartmanda beslenmeye çok uygun olan bu tür, çok dayanıklıdır. Neşesinden hiçbir zaman taviz vermeyen bu tür aynı zamanda çok hassastır.

Bu köpek türü için günlük egzersiz aksatılmaması gerekir.

Jack Russel Terrier

Bir diğer köpek türü ise Jack Russel Terrier’dir. Bu köpek türü çok hareketli bir türdür.

Oyun oynamayı çok seven bu köpek türü, korkusuz ve cesur bir türdür. Zeki olmasının yanında diğer köpeklerle arası iyi değildir, bazı zamanlar saldırgan bir yapıya bürünebilir.

Yavruyken çok iyi sosyalleşirse, büyüdüğü zaman diğer köpeklerle arası iyi olabilir. Eğer evinizde bu köpek haricinde başka bir hayvan besliyorsanız, onunla arası iyi olmayacaktır.

Ondan daha küçük bir hayvan besliyorsanız onu yeme ihtimali bulunmaktadır. Köpek sahiplenmeden önce, Süs Köpeği özellikleri için iyice analiz edip ona göre sahiplenmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.