Köpekler Çiftleşirken Neden Kitlenir.

Köpekler Çiftleşirken Neden Kitlenir.Muhtemelen bir kereden fazla görmüşsünüzdür. İki köpek çiftleşiyor, ve bir süre sonra kilitli kalıyorlar onlara yardım edemezsiniz çünkü çok sancılı bir reaksiyona giriyorlar.

Bununla birlikte, iki köpeğin çiftleşmeden sonra birbirine yapışması, köpeğin vücudunda çiftleşme sırasında meydana gelen biyolojik bir tepkidir.

Burada reaksiyonla ilgili her şeyi ve ne zaman gerçekleştiğini görmek için ne yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Köpekler Çiftleşirken Neden Kitlenir

Köpeklerin çiftleşmesi

köpekler, diğer birçok tetrapod ile aynı şekilde çiftleşir.

Dişi sıcakken erkeği çeken feromonlar üretir. O zaman köpekler üreme organlarını koklar ve yalar, ve erkek dişi monte eder ve tekrar tekrar pelvisini hareket ettirir.

Bundan sonra, erkek köpek dişiye nüfuz eder ve erkeğin ereksiyona ihtiyacı yoktur. Onun penisinde dişi köpeğe girmesine izin veren bir kemik var.

Erkek dişi üzerine monte edildiğinde, copulatory hareketleri ve ereksiyon başlar. Erkek köpek, bulbus glandis adı verilen penisinin sonundan boşalır.

Köpeğin penisi, uzun bir ön kısım (para longa glandis) ve penis kemiği tarafından desteklenen bulbus glandis tarafından oluşturulur. Kemiğin köpeğin iskeletinin geri kalanıyla bağlantısı yok.

Dişinin vajinası, erkek köpeğin penisinin şekline mükemmel bir şekilde adapte olur.

Dişinin vajinasında büzüşen, sağlam ve erkeğin penisini kapatarak, ondan çıkarılmasını zorlaştıran dairesel kaslar vardır.

Erkek sökmek istediği halde yapamadığında, daha rahat bir pozisyon bulmaya çalışır. Genellikle, bunu dişi ile sırt sırta olacak şekilde çevirerek yapar. Ancak, penisini hala vajinasından çıkaramaz.

Buna kravat denir ve bu durum 15 ila 30 dakika arasında devam edebilir. Bu, erkeğin kadına boşalması ve vajenin kaslarını gevşetmesidir. Sonra köpekler ayrılır.

Köpekler Çiftleşirken Neden Kitlenir

Köpekler çiftleşirken yapılması gerekenler.

Köpekleri asla ayırmaya çalışmamanız önemlidir, çünkü onlara ciddi şekilde zarar verebilirsiniz. Erkek köpek boşaldığında ve dişinin vajinasındaki kaslar gevşemiş olduğunda, herhangi bir müdahale olmadan ayrılırlar.

Beraberlik sırasında, köpeklerin acıyla inlediğini fark edebilirsiniz, ancak reaksiyonun normal olduğundan ve onları asla ayırmaya çalışmamaya dikkat edin.

Dünyanın en zeki köpekleri ile tanışın aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Kanalımada Abone Olursanız Sevinirim.

köpekler hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

18 thoughts on “Köpekler Çiftleşirken Neden Kitlenir.

 1. Köpeğim çiftleşti kilitlenme sonrası erkek köpek dışarıya boşaldı ciftlesme başarılı olmuşmudur
  Teşekkürler

 2. Merhaba hocam, Alman çoban köpeği (Germany shepherd, working line) cinsi dişi köpeğim tam 32 gün önce çiftleşti. birer gün arayla 3 gün 3 kez çiftleşip kilitlenme ya da bağlanma olayı gerçekleşti. Kilitlenmeler 40 45 dakika kadar sürdü, acaba tutmuş mudur? Şuan memler şişkin ama karnında 32 gün olduğu için henüz bir değişim söz konusu değil. Birde ayrı bir sorum, tek bir çiftleşme yerine 3 çiftleşme daha mı garanti olur acaba?

  1. Gebeliğe bağlı olarak bir iştah artışı söz konusu olacağı için ve ayrıca hamileliğin son üçte birinde yani yaklaşık 45. gününden itibaren beden ağırlığı % 40 kadar artabileceği için bu durumu gözetlemeniz gerekir eğer bu durum söz konusu ise çiftleşme büyük olasılık ile başarılıdır.

 3. Erkek köpek görevini yapıyor fakst dişi köpek kitleme yapmıyor sebebi nedir adet bitti 4 5 gün gecti adetten

 4. Merhaba, dişi köpeğim 2 yaşında 3.döneminde, kanaması başladıktan 1 hafta sonra erkekle bir araya geldi, 3-4gün erkeği reddettikten sonra çiftleşmeye başlamışlar, ama kitlenme hiç olmamış. Erkek tecrübeli bizimkinin ilk defa oldu. kitlenmeden eşleşmede bebek olma ihtimali var mı? kitlenmeme neden kaynaklanır ki?

  1. kitlenmeme erkeğin tam sertleşme olmamasından kaynaklanır.bebek olma ihtimali yüzde 50 civarında yani çok zayıf bi varsayım.

 5. Erkeğin sahibi bizim köpeğimizden kaynaklandığını söylemişti. Erkeğin daha önce yavrusu olmuş. Peki köpeğimizin hamile kalıp kalmadığını nasıl ve ne zaman anlayabilirim?

  1. Merhaba, kurt köpeğim var hem dışı hem erkek, erkek 9 yaşında. Dişi köpeğin regl oldu ve köydeki tüm köpekler kapında yatıyor, sadece kendi kurtkopegim ile başbaşa bırakıyorum. Her ilişkiden sonra kitlenme oluyor. Biraz fazla geldi bana ? Daha önceki kizismada da aynı yöntemle başbaşa bıraktım fakat ciftlesmelerine rağmen yavru olmadı sebebi ne olabilir? Bu kadar kitlenme normalmidir ?

 6. Köpegim gamedog dişi çiftleşirken kitlendiler fakat 5 dakika sonra demire takıldlıldılar ve ayrıldılar sizce tutarmı?

 7. Köpeğim dün ve bugün çifleşti ama ilk günde kiylenme olmadı ve dişi köpek çok hareketli. İkinci gün kilitlenme oldu ama 1 dakika sürmemiştir dişi köpek durmadı ve kitlenme bozuldu. Önceki gün erkeğin dışarı bışaldığını gördüm. Çifleşme gerçekleşmişmidir

 8. Merhaba hocam benim Belçika malinous dişi köpeğim var.ciftlestirmek için köpek getirdim ama erkek köpek o işi yapamıyor ne yapmalıyız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.