Kedilerin Tüy Dökme Mevsimi

kedilerin tüy dökme Zamanı

kedilerin tüy dökme mevsimi.Mobilyalarınızda, kıyafetlerde ve görünürdeki diğer her şeyde saç bulmak, bir kedi sahibinin hayatının bir gerçeğidir.

Her gün daha fazla saç göründüğü için temizlik hiç bitmiyor gibi görünüyor. Kediniz kasıtlı olarak sizi delirtmeye çalışmıyor, doğal dökülme sürecinin sadece bir yan etkisi.

 kedilerin tüy dökme mevsimi

İlkbahar ve Sonbahar Tüy Dökme Dönemi

kedilerin tüy dökme mevsimi ,Popüler inanışın aksine, kediniz sizi rahatsız etmek veya vakum ve tüy bırakmayan fırça şirketlerini işinizde tutmak için saçınızı dökmez.

Saç dökülmesi mevsimleri veya daha belirgin olarak, gün içinde mevcut güneş ışığı miktarını izler, ilkbahar ve sonbahar yılın en büyük iki dökülme zamanıdır.

Sonbaharda, kış aylarında ılık tutması gereken daha kalın saç katmanlarına yer açmak için tutulur ve bu kalın katmanlar ilkbaharda düşer. Sıcaklığın kaybettiği saç miktarıyla veya saç dökülmeye başladığında hiçbir ilgisi yoktur.

Yıl Boyunca Kayıp

Dış mekan kedilerinin saç folikülleri daha doğal dökülme mevsimi izleme eğilimindedir, ancak bir iç mekan kedisinin yumuşak yaşamı bu işlemi etkileyebilir.

Saç dökülmesinin ışık mevcudiyetinden etkilenmesi nedeniyle, evinizdeki yıl boyunca yapılan suni ışık esasen kedinizin vücudunu şaşırtarak, tuttuğu şekli değiştirebilir.

Bu, yılda iki kez ağır dökülme göremeyebilirsiniz, ancak tüm yıl boyunca daha hafif ve daha sabit bir saç dökülmesi görülebilir.

 kedilerin tüy dökme mevsimi

Dağınıklığı En Aza İndirme

Hemen hemen tüm kediler döküldüğü için, Sfenks kedisi gibi tüysüz bir cins almaya karar vermediğiniz sürece, onunla başa çıkmak zorunda kalacaksınız.

Ancak, sorunu kontrol etmek ve saçları havadan yayılmadan önce toplamak için birkaç adım uygulayarak evinizi kaplayan saç miktarını en aza indirebilirsiniz.

Kedinizi normalden daha fazla saç dökülmesi için düzenli olarak fırçalayın, normalden daha fazla dökülüyorsa sıklığını artırın. Saçların çok kalın bir tabakada birikmesini önlemek için düzenli olarak süpürün ve yüzeyleri günlük olarak silin.

Tüy Dökme Sorunu Devam Ederse

kedilerin tüy dökme mevsimi geldiğinde,Saç dökülmesi döngüsel bir işlem olduğundan, kanepenizde ne kadar saç bulursanız bulun, kedinizin kelleşmesi konusunda endişelenmemelisiniz.

Fakat topaklarda saç kaybediyorsa veya derisi tahriş olmuş veya pullu görünüyorsa, ani kaybınızın altında yatan tıbbi bir neden olmadığından emin olmak için veterinerinize bir gezi yapmak isteyebilirsiniz.

Saçkıran veya alerji gibi durumlar olağandışı saç dökülmesine neden olabilir, bu da ilaç tedavisi ve düzeltilmesi gereken profesyonel tedaviyi gerektirir.

Kediler Hakkına Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız.

2 thoughts on “Kedilerin Tüy Dökme Mevsimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.