Kedilerin Beden Dili

kediler-beden-vucut-dili

Kedilerin Beden Dili


Kedilerin beden dili sahipleriyle aynı dili konuşmasa da inanın vücut diliyle size her şeyi anlatabilirler.

Ancak, beden dili hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Kedilerin günlük hayatta en çok kullandıkları hareketler ve anlamları şudur;

size karnını gösteriyorsa, kesinlikle kendini tam bir güven içinde hissetmektedir.

Size ve ortama olan güveni sonsuzdur ve keyfi yerindedir. Kediniz fare yürüyüşüne geçmişse, ortamda tekin olmayan bir şeyler var ve kediniz kokusunu almış demektir.

Güvenli bir ortamda değildir. Karanlık yerlere çekiliyorsa, keyfi yerinde değildir, Kuvvetli bir ihtimal önemli bir hastalık söz konusudur. Yorgun ve mutsuzdur.

Böyle bir durumda, mutlaka gözetim altında tutulmalıdır, gerekirse veterinere gösterilmelidir.

kedilerin beden dili
kedilerin beden dili

Kedilerin Vücut Dili Yemek

Kedilerin vücut dili yediği yemek! ayağı ile yemeğini kapatmaya çalışıyorsa, yediği yemek hoşuna gitmiştir.

Bir parçayı da ilerisi için saklamak ister. Pencereden dışarıya bakıp uzun uzun miyavlıyorsa, yalnızlık canına tak etmiştir, oyun oynamak, sosyalleşmek, arkadaş edinmek istiyordur. Kulaklarını geriye çekmişse, korkmuş ya da kızmıştır.

İstenmeyen bir şeyi yaptığının farkındadır ya da bir düşman ile karşı karşıyadır. Gelecek tehlikeyi keşfetmeye çalışıyordur.

Yere yüzünü yaklaştırıp öksürüyorsa, korkmuş ya da kızmıştır. Gelecek tehlikeyi keşfetmeye çalışıyordur.

kedilerin vücut dili
kedilerin vücut dili

Kedilerin Vücut Dili Kuyruk

Kedilerin beden dili hakkında diğer bir durumda Kuyruğunu bacaklarının arasına almasıdır, tehlikeli bir durum ile karşı karşıyadır. Korkuyordur ve kendine acil güvenli bir yer arıyordur.

Aniden kakasını yaparsa, çok korkmuştur. Kakasını kaçıracak kadar çok korkmuştur. İleride kakasını bıraktığı bu yerin anısını yine kakasının kokusunu alarak hatırlayacaktır.

Hızlı hızlı kuyruğunu sallıyorsa , yatmış iken kuyruğunu sallıyorsa kızgınlık anlamına gelir. Oturmuş bir şekilde sallıyorsa, saldırı öncesi bir durumun sinyallerini veriyordur.

Kuyruğunu bacağınıza sarıyorsa, mutludur ve sizi görmüş olmaktan memnun olmaktadır. Yemek yemiyorsa, hastalık belirtisidir. Acil, veterinere gösterilmelidir.

kedilerin vücut dili
kedilerin vücut dili

Kedilerin Beden Dili Hastalık

Burnu kurumuşsa, hastalık ya da ateş belirtisidir. Tüyleri diken diken olmuşsa, kızgındır ve saldırıya geçmek için bedeni tam hazırlık halindedir.

Olacakları kestiremez. Gözlerini hafif hafif kapatıyorsa, size selam veriyordur. Muhtemelen yatmış bir vaziyettedir. Sakin ve keyiflidir ve biraz yorgundur ama sizinle olmaktan mutluluk duymaktadır.

İç çekmeye benzer bir ruh halinde bulabilirsiniz. Toparlak bir vaziyette duruyorsa, yemek gibi bir şeyler bekliyordur ve beklemekten yorulmuştur.

Kedilerin beden dili öğrenmeniz sizin ve kediniz için yararlı olacaktır.

One thought on “Kedilerin Beden Dili

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.