Kediler Kaç Yıl Yaşar ?

kediler kaç yıl yaşar

Kediler Kaç Yıl Yaşar ?

Kediler kaç yıl yaşar ? Birçok hayvan severin vazgeçemediği kediler, hem görünümleriyle hem de sadık birer dost gibi sahiplerinin yanında evde bakımı kolay olan ve sesleriyle rahatsız etmeyecek kadar sessiz ve sakin hayvanlardır.

Öncelikle kedi severler için merak edilen konulardan biri de Kediler kaç yıl yaşar ve nasıl eğitilir soruları gelmektedir.

Bu sebeple öncelikle kedi almadan önce bilinmesi gereken önemli detaylar mevcuttur. Bu detaylar içerisinde yaşam süreleri ve yaşam biçimleri yer almaktadır.

Her zaman uysal ve sakinlikleriyle bilinen kediler, kedi kumlarına alıştırılarak ortalıkta tuvaletlerini yapmadan ve belirli mama cinsine alıştırarak yaşamlarını sahipleriyle ev ortamlarında sürdürürler.

Bu sebeple de en çok tercih edilen ev hayvanları arasında gelir.

Ankara Kedisi Kaç Yıl Yaşar ?

Her zaman en çok ilgi gören kediler arasında Ankara kedileri ve Van kedileri gelmektedir.

Bu sebeple de uzun tüyleri ve beyaz renkleriyle ilgi çekmeye devam eden Ankara kedileri, en çok sahiplenilen evcil hayvanlar arasında yerini almaktadır.

Ankara kedileri uzun tüyleri itibari ile beyaz olmaları dışında bir de zayıf gövdeleriyle ince uzun yapıdadır.

2-4 kg ağırlığında olan kedilerin diğer özellikleri ise kulaklarının uzun ve geniş olmasıdır.

Kediler kaç yıl yaşar ? Öncelikle kedilerin yaşam süreleri cinslerine göre değişim göstermektedir.

Bu sebeple bakımları da bir diğer önemli detay arasındadır. Veteriner kontrollerinin ihmal edilmemesi ile birlikte aşılarının eksiksiz yapılması gerekmektedir.

Uzun bir ömre sahip olmalarında asıl önemli olan nokta beslenmelerine dikkat edilmesi olarak gösterilebilir.

Yaşam alanı ise genellikle sahiplenilmesiyle sıcak bir ev ortamı olmakla beraber, oyuncu bir özelliğe sahip olmaları ve sahiplerine bağlı kalmaları da diğer özellikleri arasındadır.

Yaşam süreleri ise 12-18 yıl değişim göstermektedir.

kediler kaç yıl yaşar
kediler kaç yıl yaşar

Scottish Kediler Kaç Yıl Yaşar ?

Görünümleri ve diğer kedilerden ayıran özellikleriyle dikkat çeken Scottish kediler, farklı özellikleriyle de evde bakımı kolaylıkla yapıla özel kediler arasındadır.

Genellikle duman rengi olmaları ve kilolu cüsseleri ile şirin bir görünümleri mevcuttur. Bu sebeple de kedi severlerin ilgisini çeken özel bir görünüme sahiptirler.

Kedi severlerin her zaman önemsediği konular arasında kediler kaç yıl yaşar ve yetiştirirken nelere dikkat etmek gerekir sorularına yanıt aramaktadırlar.

Bu sebeple de sahiplenenlerin iyi bilmesi gereken bakım önerileri oldukça fazladır. Özellikle de Scottish kedilerin İskoç kedileri olması ile 1966 yılında mutasyona uğraması sebebi ile de kulakları içe doğru kıvrıktır.

Diğer özellikleri ise ağırlıkları 4-6 kilo arasında değişim göstermektedir. Yaşam süreleri ise bakılma durumuna göre beslenme ve bakımında eksiksiz olarak sahiplenilmesi gerekmektedir.

Bu sebeple de değişim sağlamakla beraber, 12- 17 yıl arasında yaşam süreleri değişim göstermektedir.

Van Kedisi Kaç Yıl Yaşar ?

Her zaman kediler arasında hayvan severlerin en çok tercihini yaptığı diğer cins ise, Van Kedisi olarak bilinir. Göz renkleriyle farklı bir görünüm arz eden Van kedileri, bir gözleri buz mavisi olmaları ile beraber, diğer gözleri de yeşil olmaktadır.

Görünüm itibari ile sıra dışı bir güzellikte olan kedilerin özellikleri ise, oldukça farklıdır.

Beyaz pamuk gibi bir görünüm arz eden Van kedileri, yaşam süreleri merak edildiği gibi aynı zamanda kediler kaç yıl yaşar sorusu da merak edilmektedir. Öncelikle kedilerin yaşam süreleri genel olarak 12- 18 yıl olmaktadır.

Bu sebeple de bakımı oldukça kolay gibi görünen kedilerin en iyi şekilde beslenme düzenleri ile bakımları dikkat edilmeleri gereken detaylar arasındadır.

Kedi ile ilgili bilgiler

One thought on “Kediler Kaç Yıl Yaşar ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.