Kafkas Çoban Köpeği ve Tarihi

Kafkas Çoban Köpeği ciddi bir vasi cinsidir ve asla hafife alınmamalıdır. Kafkas, bir tehdit olduğunda cesur, korkusuz, kendine güvenen ve sert, ama diğer aile hayvanları da dahil olmak üzere ailesine yumuşak, sadık, nazik ve sevecen.

Kafkas Çoban Köpeği

Kafkas Köpeği Hakkında:


Kafkas Çoban Köpeği, yüzyıllarca mülkleri pasolardan korumak, canlıları kurt ve çakal gibi büyük ve küçük avcılardan korumak ve birçok başka görev için kullanılmıştır.

Modern günlerde, özellikle de Batı’da, en yaygın yoldaş ve bekçi köpeğidirler. Kafkas köpekleri arasında, bulundukları bölgeye göre çok çeşitli türler bulunmaktadır.

Neredeyse bir yüzyıl boyunca, iki cins türü ve standardı vardır: Uzun kaplamalı ve daha hafif bir vücut kütlesine sahip daha kısa kaplamalı bir köpek olan Steppe türünden daha ağır bir vücut kütlesine sahip olan Dağ türü. Cins için diğer isimler, Kafkasya Ovcharka,

Kafkas Köpeği, Kawkasky Owtscharka ve Kaukasische Schaferhund.

Kafkas Çoban Köpeğinize, yaşamının çeşitli aşamaları boyunca kendine özgü sindirim ihtiyacını karşılayacak bir formül ile beslemek isteyeceksiniz.

Yavru köpeğinizin en az 6 aylık olana kadar tavsiye ettiği yiyeceğe devam etmelisiniz (değişmenin zorunlu bir sebebi yoksa). Saygın yetiştiriciler, yavru köpeğinizin sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olan kaliteli yiyeceklerle doğru beslenmelerini sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Değişim zamanı geldiğinde, birçok köpek maması şirketinin küçük, orta, büyük ve ekstra büyük ırklar için cinse özel formülleri vardır.

Kafkas Çobanları büyük-ekstra-büyük bir cins olduğu için, sindirilebilir olmadıkları için düşük kaliteli içeriklere sahip yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

Köpeğinizi beslediğiniz şey kişisel bir seçenektir, ancak veterinerinizle ve / veya besleyicinizle birlikte çalışmak yemeklerin köpek yavrusu sıklığını belirlemenin en iyi yolu ve ömrünü uzatmak için en iyi yetişkin diyeti olacaktır. Temiz, tatlı su her zaman mevcut olmalıdır.

Kafkas Çoban Köpeği özellikleri

Kafkas Çoban Köpeği Tarihi

kavkaz (Kafkasya) dağlık bölgesi Doğu Avrupa – farklı kültürleri olan pek çok ülke yüzyıllar boyunca onu yuva olarak adlandırıyor. Ermenistan, Gürcistan, Azerbaycan, Kabardey-Balkarya, Dağıstan, Osettia, Türkiye, Çeçenistan, İnguşetya ve İran, Kafkas dağlarının toprakları da Kafkas Oçarka veya Kafkas Çoban Köpeğine ev sahipliği yapmaktadır.

İlk resmi Western Show-Ring görünümü Almanya’da 1930’larda olmasına rağmen, Kafkas Çobanı eski zamanlardan beri var olmuş ve tarih boyunca bugünün dünya ırklarının çoğunun kan çizgileriyle tanıştırılmıştır.

Birçok araştırma, Kafkas köpeğinin Balkanların çoban köpeği ve Asya sakızlarının yakın akrabası olduğunu göstermektedir.

Tarihsel olarak Kafkas Çoban Köpekleri, sürülerin, sürülerin ve konutların avcılardan korunmasını ve korunmasını sağlamak için kullanılmıştır.

Ermeni Çar Tigran ordusu tarafından kullanılan büyük bir molossoid köpeğin ilk sözü, II. Cins ile seçim çalışması 1920’lerde SSCB’de başladı. Seçim sürecinde fiziksel güç, kendine güven, korkusuzluk, keskin bir şekilde işitilen işitme, iyi görüş ve yoğun ve su geçirmez bir kaplama gibi zorunlu nitelikler geliştirildi.

Tüm bu nitelikler ve dayanıklılık, insanların Kafkas Çoban Köpeği’ni en ağır olanlar da dahil olmak üzere her türlü iklim koşulunda kullanmalarına izin verir.

Pomeranian boo Özellikleri

3 thoughts on “Kafkas Çoban Köpeği ve Tarihi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.