Boo Köpek Cinsi ve Özellikleri

boo köpek

                                                                 Boo Köpek Cinsi

           Boo Köpek Birçok hayvanlar içerisinde bilindiği gibi en sadık olanı köpekler olarak kabul edilmektedir bu neden ile oldukça ilgi çeken ve fazlası ile beslenmek istenilen hayvanlar arasında yer almaktadır.

Tabi ki birçok cins köpekler bulunmaktadır her cins içinde gerek bakımları gerekse beslenmeleri hem önem taşımaktadır.

hem de farlıdır bu neden ile almayı düşündüğünüz köpekler hakkında kısa bir araştırma yapmanızın daha uygun olacağını göz ardı etmemek gerekir.

            Bu konuda sizlere Boo köpeğin bakımı ve beslenmesi hakkında bazı bilgileri aktarmaya çalışacağız.

       – 1 – Öncelik ile Boo köpeğin aynı zamanda süs köpeği olarak da bilindiğini hatırlatmak isteriz kırma olmayan Boo köpeğin en büyük özelliği koyu renk parlak gözleri ve kulaklarının çok kısa olması tüylü olması en büyük özelliği olduğunu belirtelim.

      – 2 – Turuncu, beyaz ve sarı renklerinde olan ve ev halkı dışında yabancılara mesafeli davrana oldukça sevimli ve küçük oyun oynamayı özellikle koşmayı sevmesi ile bilinmektedir.

Küçükken eğitilmesi sonucu ev halkına her zaman olumlu yaklaşan ve daha az havlayarak sorun sıkıntı yaşanmayacak köpek cinsleri arasında yer almaktadır.

      – 3 –  Bilindiği gibi yavru iken günlük 3-4 defa beslenmesine rağmen büyüdükçe bu öğünlerin sayısı azalmaktadır 2-1 kadar düşebilmektedir buda küçükken sizlerin vereceğiniz eğitimlere göre değişmektedir.

Oldukça hareketli olması nedeni ile en çok kulak ve göz çevresi kirlenmesi ile bilinen Boo köpeklerini haftada 2-3 defa yıkamak yeterlidir.

Yıkamalarınızda veterinerlerinizin tavsiyeleri doğrultusunda kullanacağınız şampuanlara önem vermeyi göz ardı etmemek gerekir.

      – 4 – Küçük ve narin olması ile bilinen ırklardan olması neden ile mümkün oldukça dikkatli olmakta fayda vardır.

Yaş veya kuru mama ile beslenmesi uygun görülen Boo köpeklerine sürekli yaş mama verilmesi halinde ishal olması söz konusu olabilmektedir bu neden ile bu konuda veterinerlerinizin önerdiği beslenme yöntemlerine uyulmasının daha sağlıklı olacağını hatırlatmak isteriz.

Boo Köpek Özellikleri

            Bütün köpeklerde olduğu gibi haftada 3-4 defa türlerinin taranması ve diş bakımlarına özen göstermek gerekir küçük olmasına rağmen oldukça dayanıklı olması ile bilinen Boo cinsi köpekler kolay üşümeyen bir ırk olduğunu hatırlatmak gerekir.

Eğitilmesi ile birlikte tuvalet eğitimini kolay öğrenen ve bunları bir oyun olarak algılaması sayesinde sizlere fazla zorluk çıkartması söz konusu olmayacağını belirtmek isteriz.

            Sahiplerine oldukça bağlı olmaları ile bilinen Boo cinsi köpekleri bu neden ile küçükken eğitilmesine dikkat etmek gerekir dışarıya karşı soğuk olması nedeni ile sahibinden başkalarıyla iletişim ve oyunlara katılmayacağını hatırlatmak gerekir.

Enerjik ve oynamayı sevmesi ile birlikte sevimli, meraklı, söz dinlemeden yana oldukça iyi olması ile bilinen Boo köpekleri son yıllarda en fazla tercih edilen köpek cinsleri arasındaki nedenleri arasında tabi ki çok tatlı olmaları ve kolayca uyum sağlamalarının etkisi olduğunu belirtmek isteriz.

Kısacası sahiplerine olduğundan fazla sadık olmaları ve zeki oldukları için eğitimlerinin kolay olmasını da göz önüne almak gerekir.

            Boo köpekleri sevimli oldukları kadar ilgiye de ihtiyaç duyan cinslerden olduğunu hatırlatalım. Bakımlarında tabi ki ayda 6-7 defa tüylerinin fırçalanarak taranması ve diş bakımlarına özen gösterilmesi gerekmektedir.

bir diğer özelliği ise yattığı yerin temiz olmasına dikkat edilmesinde fayda vardır kolayca enfeksiyon kapabilmesi ile bilinen Boo cinsi köpeklerin temizliği sevdiklerini kısaca sizlere aktarmaya çalıştık.

Boo cinsi köpeklerde dişlerin önem taşıdığını belirtmiştik çünkü yaşlılık için ilk belirtilerinin dişlerde ki sorunlar ile ortaya çıkması nedeni ile diş konusunda oldukça hassas olması ile bilinen ırklardandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.